Yerli ve Milli Sermayeli Yazılım Uygulaması

Türkiye ve Dünyada ilk arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile takı alışveriş mobil uygulaması

picture

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

%100 Güvenli Alışveriş

 

3D Secure Nedir?

 

İnternet üzerindeki alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştirilen bu sistemde, herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek, kredi kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilmektedir. Böylelikle kart numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik güvenliğinizi sağlamış olursunuz. Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified By Visa", Mastercard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir. Bu sistemi aktive etmek için ayrıca bir ücret ödenmesi gerekmemektedir.  

 

 

3D Secure Neden Güvenlidir?

 

3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır. 

 

 

3D Secure Nasıl İşler?

 

Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümünde gireceği şifre, banka tarafından doğrulanınca alışveriş işlemi tamamlanır. 

 

 

SSL Nedir?

 

SSL (Secure Sockets Layer), sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine imkan veren standartlaşmış bir teknolojidir. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki taraftada doğrulama yapılarak, işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. SSL Protokolü hakkında daha detaylı bilgi edinmek için www.ssl.com sitesini inceleyebilirsiniz.

 

 

SSL Özellikleri:

 

Mesajların, şifrelenmesi ve deşifre edilmesindeki güvenlik ve gizliliği sağlar. Mesajı gönderenin ve mesajı alanın doğru yerler olduğunu garanti eder. İletilen dokümanların tarih ve zamanını doğrular. Döküman arşivi oluşturulmasını kolaylaştırır. 

 

 

SSL Nasıl Çalışır?

 

SSL Public Key/Private Key adı verilen anahtarların kullanımına dayalı bir şifreleme yöntemidir.

 

 

SSL Çalışma Mantığı:

 

SSL şifrelemesinde 2 adet anahtar kullanılır. Bu anahtarlar, dijital olarak kodlanmış yazılımdan başka bir şey değildir ve bir anahtarın kilitlediği veriyi, sadece diğeri açabilir.