Yerli ve Milli Sermayeli Yazılım Uygulaması

Türkiye ve Dünyada ilk arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile takı alışveriş mobil uygulaması

picture

DENETİM VE GÜVENLİK

Denetim & Güvenlik

 

Denetim & Güvenlik

 

Mücevher konusu hassas bir konudur. Tıkla takın anlaşmalı olduğu bağımsız altın, gümüş ve pırlanta eksperleriyle çalışmaktadır. Çalışan her mağazanın rastgele belirlediği ürünleri müşteri adına sipariş vererek inceleme yapmakta, olumsuz bir durum olduğu aşamada ilgili mağazayı kapatarak durumu Cumhuriyet Savcılığı'na taşımakta ve ilgili mağazadan yapılan tüm satışları durdurarak daha önceden satılmış ürünler ile ilgili rapor heyeti oluşturan bir yapı içinde kurulmuştur.

 

Ve ayrıca ;

 

Sertifika & Fatura

 

 

Alınan pırlanta ve mücevherlere ait sertifika & fatura ile güvenliğinizi sağlıyoruz. Standart bir takı alışverişinde olduğu gibi yazar kasa fişi yada ürün aldığınız kuyumcu kartvizitinin arkasında hiçbir hukuki geçerliliği olmayan belge değil, ileride yaşanabilecek olumsuzluklara karşı hakkınızı rahat bir şekilde arayabileceğiniz resmi fatura ve sertifikalar ile güvendesiniz.

 

Bağımsız Denetim

 

Bünyemizde yer alan mağazalar, bağımsız denetim ekibi  tarafından yapay zeka ile oluşturulmuş bir algoritma düzeni içinde önceden belirlenmeyen mağazaların yine  önceden belirlenmeyen ürünleri hakkında asılsız ihbarlar oluşturmak suretiyle ve/veya asılsız sipariş oluşturarak, hem ürün hemde mağazayı teftiş ediyor,  bu teftişten mağaza geçerse ürünün maliyeti mağazaya ödeniyor. Şöyle ki;  ilgili bir ürün örnek vermek gerekir ise bir kolye olsun, siparişi verilen ve teslim alınan kolye, ramat (eritilerek raporlanması) sonrası olumlu sonuç alınmış ise, eritilen bu takı başka bir takı için geri dönüştürülüyor. Ayar düşüklüğü veya sahte ürün gibi durumlarda ise, ürün ve bağımsız firma raporu, ilgili departmanımız harekete geçirilerek başta Cumhuriyet Savcılığı olmak üzere bildiriliyor ve  hukuki süreç başlıyor. Burada amaç, hem düşük fiyat ile haksız rekabeti ortadan kaldırmak hem de fazla kazanç amacı ile sahte yada ayarı düşük ürün satışının önüne geçmek. Ayrıca Tıkla Takın'da  satışı olan tüm ürünler hakkında geri bildirim almak için,  müşteri ilişkileri sürekli  hem memnuniyet hem de bilgi amaçlı satışları takip etmektedir.

 

Hologram

 

Satışa konu olan takılarda, kargo kurallarının, sigorta koşullarının ve garanti geçerliliğinin oluşabilmesi için kutulu gönderilmesi ve bu kutunun üzerinde tıkla takın tarafından hologram takılı olması zorunludur. Müşteri  kutuyu ilk açan olduğunu bu holograma bakarak görebilir. Aynı zamanda bu hologram, takının mağazadan son kullanıcıya kadar kimse tarafından görülmediği anlamına gelir.

 

Ek olarak;

 

 

Bütün bu tedbirler belirsiz sürelerde rutin dışı yapılmaktadır. Sadece özel günlerde rutin denetim yapılmaktadır.

 

Bazı denetimler direk mağazaya ve imalathaneye gidilerek yerinde yapılmaktadır. Tıkla Takın’da mağaza açmak için, her mağazanın resmi makamlardan alınmış mücevher satma belgesinin güncel şekilde olma zorunululuğu ve ayrıca Tıkla Takın sanal mağazası olan her mağazanın, reelde de en az bir mağazası yada imalathanesi bulunması şartı vardır.