Yerli ve Milli Sermayeli Yazılım Uygulaması

Türkiye ve Dünyada ilk arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile takı alışveriş mobil uygulaması

picture

GARANTİ

Garanti

 

 

Garanti Koşulları

 

Tıkla Takın uygulama mağazasından aldığınız ürünler 2 sene boyunca garantilidir. Kullanım süresi içerisinde ürün ile ilgili herhangi bir üretim hatası ortaya çıkması durumunda, Tıkla Takın  ürünü tamir etme ya da yenisi ile değiştirme garantisini verir. Kullanıcı hatalarından kaynaklanan fiziksel tahribat veya Tıkla Takın dışında tamir bakım yapılmış ürünler garanti kapsamına girmez.

 

Şayet aldığınız üründe 2 yıllık zaman içinde üretimden kaynaklı bir hata çıkması halinde ürün üretimden kalkmış ve stoklarda yok ise emsal bir ürün tarafınıza alternatif olarak sunulacak, var ise arasında doğabilecek fiyat farkı talep edilecek yada tarafınıza fiyat farkı iadesi yapılacaktır.

 

Mücevher Kullanımı Hakkında 

 

1. Mücevher insana kendini değerli hissettiren, nadide taşlarla bezenmiş, dayanıklı ancak bir o kadar da narin materyallerden oluşur. Mücevherlerinizi temizlik, spor, eşya taşıma vb. durumlarda oluşabilecek ezilme, kırılma vb. durumlardan korumak için kullanmamanızı öneririz. 

 

2. Mücevherlerinizin ilk günkü gibi korumak adına; su ile temas edeceği el yıkama, yüzme, terli el ile kullanmamanızı öneririz. Mücevherinizi sıcak ve nemli ortamlarda bulundurma, yağ, sabun ve deterjan türü ürünlerden, kişisel temizlik ürünlerinden, asitli bileşenlerden, çamaşır suyu, alkol, kolonya, aseton, saç spreyi ve benzeri kimyasallar içeren maddelerden uzak tutunuz ve temas ettirmeyiniz. Bu faktörlerle temas, mücevherinizde ışıltı ve renk kaybına yol açabilir, ürüne zarar verebilir, taş düşmesine (kaybına, eksilmesine) ve onarılamayacak hasarlara neden olabilir.   Mücevherlerinizi parfümünüzü sıktıktan sonra takmanızı öneririz.

 

3. Mücevherlerinizi çok uzun süre kapalı, havasız ortamlarda tutmayınız. Oksijensiz ortamlar mücevher yüzeyinde oksitlenmeye neden olup renk atmasına ve ışıltısının kaybolmasına yol açabilmektedir.

 

4. Mücevherlerinizin çizilmesini önlemek için, onları darbelerden korumalı ve birbirleri ile temas etmeyecek şekilde kendi orijinal kutusunda muhafaza edilmelidir.

 

5. Elmas, yakut, zümrüt, safir vb. mücevherlerin özellikle su, nem, parfüm, deodorant vb. gazlı bileşenlere karşı hassas olup, benzeri bileşenlerden uzak tutulmalıdır.

 

6. Doğal taşlı ürünler, su ve nem nedeniyle (iyi kurulanmamış, terli el ile kullanım, sıcak ve nemli ortamlarda bulunma vb.) renk verebilirler. Doğal taşların su ve nemden korunması gerekmektedir.

 

7. İnci doğadan gelen bir ürün olduğundan, uzun ömürlü olabilmesi için tene uzun kullamda temas etmesi gerekmektedir. İncili ürünler su, deterjan, parfüm, el kremi, saç spreyi gibi kozmetik ürünler başta inci olmak üzere mücevherlerinize zarar verebilir. İncili ürünler uzun süre kapalı ve oksijensiz ortamda tutulmamalıdır.

 

8. Klipsli ve kilitli ürünlerin kullanımı sırasında zorlanmamaları gereklidir. Bu ürünlerin kullanımında azami hassasiyet gösterilmelidir.

 

9. Mücevherinizi dış etkiye ve darbeye maruz kalabileceği durumlarda, (temizlik, spor, ağır eşyaların taşınması, çocuk bakımı, vb.) kullanmamanızı öneririz.

 

10. Kullanıma bağlı olarak meydana gelen kırılma, ezilme, kopma, çizilme, taş düşmesi vb. durumlarda, ürünün bakım ve onarıma dâhil olup olmayacağı merkeze gönderilerek uzmanlarımız tarafından yapılacak inceleme sonucu müşterilere bildirilir.

 

11. Bakım ve onarım işlemlerinde kullanımdan kaynaklı olan ürün deformasyonlarında bakım ve onarımdan kaynaklanan masraflar, (taş yenileme, maden ekleme vb.) müşterilerden talep edilir.

 

12. Tıkla Takın’dan alınan ürünlerin, bakımını yaptırmak için garanti süresi olan 2 (iki) yıl boyunca sertifikası ve faturası ile birlikte, iletişim bölümünden form doldurarak kargo ile yollamanız yeterli olacaktır. Yılda 1 (bir) kere bakım yaptırmanızı öneririz.

 

Garanti Kapsamı

 

1. Kapsam dahilindeki ürün faturası veya değerli taşa sahip olan ürün sertifikalı ise kişi yukarıda belirtilen kullanım koşullarını okuduğunu kabul eder.

 

2. Bu sertifikanın yada faturanın geçerlilik kazanması için üzerinde mağaza kaşesi ve yetkili personelin imzasının bulunması yada elektronik olarak yollanmış ise barkot yada kare kod olması gereklidir.

 

3. Ürün üzerinde bakım, onarım, karartma, cila, boy ölçüsü vb. işlemler yaptırılması için, iletişim bölümünden form doldurarak kargo ile yollamanız gerekmektedir. Bizim  uzman ekibimiz haricinde yapılacak işlemler ürünü garanti kapsamının dışına çıkartacak olup, bu tür işlemlerden doğabilecek istenmeyen durumlardan Tıkla Takın sorumlu değildir.

 

4. Ürün üzerinde ölçülendirme (küçültme ,  büyütme, uzatma veya kısaltma ) işlemi yapıldığı takdirde üründe yaşanabilecek sorunlar, ürünün garanti kapsamı dışında kalmasına sebep olabilir. Bu durumdan Tıkla Takın sorumlu değildir.

 

5. Tüketici kaynaklı oluşabilecek her türlü hasar, kullanım hatası ve kullanım talimatında belirtilen kurallara uyulmaması sonucu ürüne gelebilecek zararlar, ürünün garanti kapsamı dışında kalmasına sebep olur.

 

6. Pırlanta, elmas, fantezi vb. ürünlerde tüketici kaynaklı oluşacak taş kayıplarında, yeni taşların ücretinin karşılanması müşterinin sorumluluğundadır.

 

7. Garanti kapsamından ve ürün bakımı hizmetlerinden yararlanabilmesi durumu, ürün faturası ve sertifikasının ibrazı ile mümkündür.

 

8. Tıkla Takın mağazalarından alınan fatura ve sertifikasına sahip ürün, kullanıcı hatalı olmadığı tespit edilen durumlarda fatura tarihinden itibaren 2 (iki) yıl süre ile Tıkla Takın garantisi altındadır.

 

9. Birsor Bilişim Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi'nin yukarıda belirtilen maddeler hakkında önceden bildirmeksizin değişiklik ve düzeltme yapma hakkına sahiptir.

 

Garanti koşulları alış yapılan mağazanın ürünleri ile sınırlıdır.

 

Tıkla Takın; Birsor Bilişim Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi'nin Tescilli Markasıdır.