TIKLA TAKIN' A HOŞ GELDİZ

İptal , İade Ve Değişim

image11

İptal , İade Ve Değişim

  

İade Süreci


www.tiklatakin .com sitesinden ve/veya Tıkla Takın mobil uygulamasın'dan verdiğiniz siparişlerinizi veya ürünlerinizi iptal ve iade etmek için  iade@tiklatakin.com mail adresine mail atmalı , iletişim kısmında yer alan iade formunu doldurmak ve 08508402220 numaralı sanal mağaza destek hattımıza bu talebinizi bildirmeniz gerekmekte. İade edilen ürünün  Tıkla Takın merkez binasına gelişi sırasındaki sorumluluk tüketiciye aittir. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra uzmanlarımız tarafından incelenmesi yapıldıktan sonra, iade işlemleri başlatılır.


Ürün iadesi işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri uygulanır. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde cayma hakkı kullanılabilir. Cayma hakkının kullanılması için Müşteri'nin, bu süre içinde  Tıkla Takın 'a iletişim formu , e-posta veya telefon ile bildirimde bulunması ve ürünün kullanılmamış(var ise yanında gönderilen eşantiyon ürünlerin jelatininin açılmamış) olması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde, 3. kişiye veya Müşteri'ye teslim edilen ürünün Tıkla Takın 'a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takiben ürün incelemesi uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. İnceleme sonucunda iade alınması uygun olan ürünlerin 7 gün içinde ürün bedeli Müşteri'nin ödeme yöntemi ile aynı yöntem kullanılarak iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Aynı Gün Teslimat Hizmeti ile satın alınan ürünlerin, tahsil edilen teslimat ücreti fatura ödeme tutarından mahsup edilerek sadece ürün fiyatı iade edilir. Yurt dışı Teslimat yapılan ürünlerin, tahsil edilen teslimat ücreti , vergi ve harçlar fatura ödeme tutarından mahsup edilerek sadece ürün fiyatı iade edilir. 


Havale / EFT yoluyla yapılmış ödemeler, ürünün iadesi onaylanmış ise ilgili fatura tutarı 10 Gün içinde banka hesabına iade edilir. Ödeme kredi kartı kullanılarak yapıldı ise iade işleminin kredi kartı hesabınıza yansıması 1 - 4 hafta arasında sürmektedir ayrıca çalıştığınız bankanızın iç tüzüğüne göre taksitli çekimler iade taksitli olabilmektedir. Yurt dışı ödeme kanalları içinde durum alım sırasında yaşanan Valör süresine istinaden 40 iş gününe kadar uzayabilmektedir, süre uzamasından kaynaklı döviz zararları alıcıya ait olacağından iade edilecek tutardan düşülecektir. Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler ( altın, gümüş vb .)  kategorisinde yer alan tüm ürünlerimizin yasa çerçevesinde kayıpsız para iadesi kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz.


İade Hakkı


Özel sipariş ile yapılan ürünler, müşteri parmağına göre ebat ölçüsü değiştirilen ürünler , maden renginden farklı bir renkte talep edilen ürünler  , kolye ve bileklik boyu ve üzerine özel yazılar yazılmış ürünler , hijyen nedeni ile kullanılmış ürünler , iade alınmaz. İade edilecek ürün tamamen hasarsız olmalıdır. 


Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler  kesinlikle iade alınmaz. 


İptal Hakkı


Müşteri'nin sipariş verdikten 30 dk içinde iletişim bölümünde yer alan  irtibat kanalları ile ulaşarak ürünü iptal edebilme hakkına sahiptir. Fakat 30 dk aşan ürünler faturalandırılıp üretim ve kargo bandına girmesinden kaynaklı olarak iptal edilemez. Ancak kargo açılmadan tarafınıza ulaştığında iade hakkı kısmına dahil olursunuz.


Değişim Hakkı


Kayıpsız değişim hakkından faydalanmak için yapmanız gereken ilk adım ;  satın  alma aşamasında size verilen tüm belgeler, ambalajlar, eşantiyonları kargo ile iletmek ve kargo  öncesinde iade koşullarını değişim aşaması içinde geçerli olduğunu bilmeniz ve iade edilecek üründe tahribat olmaması kullanılmamış olması şartlarını taşıması gerektiğini bilmeniz gerekmektir. Kargoyu göndermeden önce almış olduğunuz ürün değişimi yasal süresi 14 gün olduğundan  14 gün içerisinde iletişim formunda yer alan değişim formunu doldurarak almış aldığınız ürünün aynı mağazasından bir başka ürün ile değişim oluşturmak istediğinizi bildirmek olacaktır. Almış olduğunuz ürün sipariş numarası ile aynı mağazaya ait ürün kodunu belirterek süreci başlatmanız yeterli olacaktır. indirimli ürünler, fırsat ürünleri, sadece aynı kategoride yer alan indirimli ürünler, fırsat ürünleri ile değişim hakkına sahiptir. Değişim hakkı kullanılan ürünlerde de iade sürecindeki durum ve işleyiş dikkat edilecektir. Ve ayrıca mağaza ister ise değişim yerine ücret iadesi hakkını kullanabilmektedir. Bu sürecin ücret iadesi söz konusu olduğunda ,  fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler ( altın, gümüş vb .)  kategorisinde yer alan tüm ürünlerimizin yasa çerçevesinde kayıpsız para iadesi kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz. 


Ürününüz iade için uygun koşullara sahip ise,  hangi ürün grubuna ait olursa olsun aynı mağazanın  arzu ettiğiniz herhangi bir ürün grubundan değişim yapabilirsiniz. Fakat indirimli ürünler, fırsat ürünleri, sadece aynı kategoride yer alan indirimli ürünler, fırsat ürünleri ile değişim hakkına sahiptir. Ürünün değişimi ile alakalı mağaza para iadesi hakkını kullanabilir.


Değişim yaparak alacağınız ürün tutarı geri vereceğiniz ürün tutarının altındaysa aradaki fark toplam ürün bedelinin %10 unu aşmamak şartı ile ödeme yaptığınız kanala iade edilecek, iade Havale / EFT yoluyla yapılmış ödemeler, ödeme iadesi onaylanmış 10 Gün içinde banka hesabına iade edilir. Ödeme kredi kartı kullanılarak yapıldı ise iade işleminin kredi kartı hesabınıza yansıması 1 - 4 hafta arasında sürmektedir ayrıca çalıştığınız bankanızın iç tüzüğüne göre taksitli çekimler iade taksitli olabilmektedir.. Yurt dışı ödeme kanalları içinde durum alım sırasında yaşanan Valör süresine istinaden 40 iş gününe kadar uzayabilmektedir, süre uzamasından kaynaklı döviz zararları alıcıya ait olacağından iade edilecek tutardan düşülecektir. Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler ( altın, gümüş vb .)  kategorisinde yer alan tüm ürünlerimizin yasa çerçevesinde kayıpsız para iadesi kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz. Aradaki farka istinaden tarafımızca ödenmiş vergi ve diğer kesintiler ayrıca ödenmiş kargo bedelleri alıcıdan mahsup edilecektir.


Gerek iade gerek iptal hakkı kullanıldığında ödeme iadesi, havale / EFT yoluyla yapılmış ödemeler, ürünün iadesi onaylanmış ise ilgili fatura tutarı 10 Gün içinde banka hesabına iade edilir. Ödeme kredi kartı kullanılarak yapıldı ise iade işleminin kredi kartı hesabınıza yansıması 1 - 4 hafta arasında sürmektedir. Yurt dışı ödeme kanalları içinde durum alım sırasında yaşanan Valör süresine istinaden 40 iş gününe kadar uzayabilmektedir.


İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz ve hasar almamış şekilde, sayfanın altında bulunan adrese gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir. Bildirim için Müşteri İlişkileri hattımızı arayabilir, ya da iade@tiklatakin.com  adresine e-posta gönderebilirsiniz. Tıkla takın .app 'den onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.


Lütfen daha detaylı bilgi almak için Müşteri İlişkileri Bölümünü İnceleyiniz.


İade, Değişim ve Tamiratlarınız için iletişim formunu doldurduktan , müşteri hizmetleri ile görüştükten sonra ürünlerinizi kargo ile aşağıdaki adrese gönderiniz;

 

İsim: Birsor Bilişim Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi (Tıkla Takın)

  

Telefon: 08508402220


Adres: Siyavuşpaşa mahallesi Barbaros caddesi no:38/ daire:1 Bahçelievler / İstanbul


Not: Tıkla Takın Birsor Bilişim Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi’nin tescilli markasıdır.