Yerli ve Milli Sermayeli Yazılım Uygulaması

Türkiye ve Dünyada ilk arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile takı alışveriş mobil uygulaması

picture

SIK SORULAN SORULAR

Sık Sorulan Sorular (S.S.S)

 

S: Satın alma işlemi yapmak için bir Tıkla Takın hesabı oluşturmam gerekiyor mu?

 

C: Hayır, sipariş vermek için bir Tıkla Takın hesabına sahip olmak zorunda değilsiniz, misafir olarak da sipariş verebilirsiniz. Fakat, bir Tıkla Takın hesabına sahip olmanın birçok avantajı var. Örneğin, siparişinizi verdikten sonra 30 dakika içinde siparişinizi düzenleme veya iptal etme şansına sahip olursunuz. Ayrıca, istediğiniz zaman hesabınıza giriş yapabilir ve sipariş geçmişinizde siparişinizin son durumunu görebilirsiniz. Ve bir çok mağaza, ürünleri favorilerinizde takip edebilir ayrıca binlerce lira değerinde indirim kuponları alabilirsiniz. Bir Tıkla Takın hesabı ile kayıt olmak çok kolay olmakla birlikte bir dakikadan kısa bir süre almaktadır.

 

 

S: Fiyatlarınız diğer kuyumculardan nasıl daha düşük olabiliyor?

 

C: Tıkla Takın, online alışveriş fırsatı sunarak birçok mağazayı ve müşteriyi tek çatı altında bünyesinde muhafaza ediyor. Reklam, personel giderleri gibi bir çok gider olmadan satışlar ve alışlar uygulama üzerinden yapıldığı için masraflar %25 ile %35 oranında daha az olmuş olur. Buna karşın pek çok perakendeci, fiziksel mağazalarda yüksek maliyetlere maruz kalmaktadır.

 

 

S: Şirketinizin gerçek olduğunu nasıl bilebilirim?

 

C: Tıkla Takın markası, BİRSOR BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ olarak Türkiye Cumhuriyeti Resmi Kurumu İstanbul Ticaret Odasının BTM (Bilgi Ticarileştirme Merkezi )Fulya yerleşke Merkez Binası'nda mentörler, koçlar ve uzmanlar ile iş birliğiyle şekillenmiş ayrıca tamamen resmi şekilde  yürütülmektedir.

 

 

S: Tıkla Takın da yer alan takıları satan mağazalar gerçekte de var mı?

 

C: Tıkla Takın'da mağaza açmak için, reelde resmi kurumlarca alınan belgeler ile açılmış bir mağazanız yada imalathaneniz olmak zorundadır. Ayrıca bu mağazalar güvenlik nedeni ile en erken 2018 yılında kurulmuş ve 2018 yılından bu zamana kadar hisse değişimine uğramamış olmak zorundadır (Özel durumlar ve istisnai durumlar dışında).

 

 

S: Siparişimi değiştirebilir veya iptal edebilir miyim?

 

C: Evet sipariş İADE , İPTAL VE DEĞİŞİM kısmı inceleyiniz.

 

 

S: Bir mağazanız var mı?

 

C: Şu anda bünyemizde size satış yapan tüm sanal mağazaların resmiyette de mağazaları ve imalathaneleri vardır. Ayrıca şirket merkezimiz ve bu merkeze bağlı şubelerimiz var. Bu adresler ile alakalı bilgilere iletişim kısmında bakabilirsiniz.

 

 

S: Yakınımda Tıkla Takın takılarını satan bir reel mağaza var mı?

 

C: Yapmış olduğumuz anlaşmalar doğrultusunda, bizimle çalışan reel kuyumcuların camlarında logomuzu görebilir, o mağazanın da bizimle çalıştığından emin olabilirsiniz. Sizin alışveriş yaptığınız mağaza camında henüz böyle bir logo yer almıyorsa  Tıkla Takını bilmiyor yada henüz ziyaretine gitmediğimizden bu teknolojiye uyum sağlama noktasından bilgi sahibi olmamış olabilir. Merak etmeyin onlarda sizlere daha iyi hizmet için bizim büyük ailemize en kısa zamanda katılacaklardır. Bu süre içinde siz bizi tavsiye etmek ister misiniz? Bu tavsiyeniz ile bize başvuran mağaza hem daha uygun koşullar ile bizimle çalışabilir hem de siz bu durumda binlerce lira değerinde hediye kuponu alabilirsiniz.

 

 

 

S: Tıkla Takın en anlamlı avantajı nedir?

 

C: Tıkla Takın‘ dan bir ürün satın almak, kendinize özel bir mücevher mağazasına sahip olmak gibidir. Herhangi bir ürüne göz atmak üzerinizdeki kıyafetle, göz renginiz, saç modeliniz ile kombinasyonları görmek çok basit. Mağazamız 7/24 hizmet vermektedir. Evinizde, ofisinizde ve hatta bir kafede arkadaşlarınız ile sohbet ederken kolayca erişim sağlamanızı mümkün kılar. Özel hayata duyduğumuz saygıdan ötürü Tıkla Takın kamera uygulaması sunucularımız ile bağlantılı değildir ve kapalı devre çalıştığı için eğer tesettürlü iseniz takınızı üzerinizde gönül rahatlığı ile kameranız sayesinde görebilirsiniz.

 

 

S: Teslimat adresim için başka bir ülke seçemiyorum. Teslimatı nasıl başka bir ülkeye ulaştırabilirim?

 

C: Göndermek isteğiniz üründe, gönderilecek ülkede o ürüne ambargo yok ise ilgili gümrük kanunları ile biz sizin adınıza ilgileniriz. Gönderi gümrük giderleri alıcı tarafa ait olacak, sizden sadece aktarmalı bir kargo ise ek kargo bedeli talep edilecektir. İşlemlere başlamak için iletişim bölümünde yer alan “yurtdışı gönderi” formunu seçerek iletişim kısmını eksiksiz ve ayrıca satın almak istediğiniz ürüne ait ürün kodu ve varsa ürün adını da doldurmanız gerekmektedir. Böylelikle en kısa sürede müşteri hizmetleri sizinle bağlantı kuracaktır.

 

 

S: Siparişim ile ilgili neden bir onay e-postası yada uygulama üzerinden bilgilendirme almadım?

 

C: Lütfen ödemenizin gerçekleştiğinden ve uygulamadan sipariş onay sayfasını gördüğünüzden emin olun. Ödemenizin başarılı olduğundan eminseniz, onay e-postasının gelen kutunuz tarafından engellenmediğinden emin olmak için spam klasörünüzü kontrol edin. Hala e-postayı göremiyorsanız yada mobil uygulamanızda bildirim yok ise , yardım için müşteri temsilcilerimiz ile iletişim bölümünden bağlantıya  geçebilirsiniz.

 

 

S: Yüzük boyumu ve bilek boyumu bilmiyorum nasıl öğrenebilirim?

 

C: Ölçüler & Ağırlık bölümüne bakın ve ortalama yüzük boyu kadınlar için standart  12-14, erkekler için standart  20-22 arasında değişmektedir. Yüzük ölçüleri 6'dan başlayarak 31'e kadar gitmektedir. 

 

 

S: Aldığım ürünün gramını nasıl anlarım & Alacağım sipariş öncesi ürünün gramını nasıl anlarım?

 

C: Cebinizdeki bozuk paralar ile rahatlıkla gerçeğe yakın derecede ağırlığı anlayabilirsiniz. Bu metodu uygulamak için Ölçüler & Ağırlık bölümüne  bakabilirsiniz.

 

 

S: Alacağım takı tam olarak telefonumda gösterildiği gibi boyut ve renkte mi ?

 

C: Cep telefonunuzun çözünürlüğü, ekran boyutu, çevre koşulları ve kamera piksel özellikleri doğrultusunda sizi yanılgıya düşürebileceğinden dolayı tedbir olarak ölçü kısmını; ürünlerin tam ölçülerinin olduğu ölçü kılavuz ekranını ve ürün detaylarındaki ölçü bilgilerini sunarak sizin bu yanılgınızı en aza indirmekteyiz. Ayrıca, kameranızdan kendi kıyafet renk ve dokusunu ne kadar net gördüğünüzü inceler iseniz deneme yaptığınız takının da renk ve dokusunun ne derece değişken olduğunu fark edebilirsiniz. Gerçeğe çok daha yakın olmak için AR-GE ( Araştırma Geliştirme )departmanımız AR (Arttırılmış gerçeklik) üzerine çalışmaktadır.

 

 

S: Sipariş verdikten sonra kredi kartı bilgilerimi kaydediyor musunuz?

 

C: Siz kayıt etmez iseniz hayır, kaydetmiyoruz. Kayıt etseniz dahi şifreniz değil sadece kart numaranız kayıt edilmektedir bir sonraki alışverişinizde uygulamamız %100 güvenlidir ve ödeme işleminiz şifreli gerçekleşmektedir. Kredi kartı numaranız isteğe bağlı kayıt edilebilir ama şifrenizi sunucularımızda kesinlikle  saklamıyoruz. Daha fazla ayrıntı için Gizlilik, Güvenlik Politikamızı okuyabilirsiniz.

 

 

S: Ürünümün taşı düştü, ne yapmalıyım?

 

C: Ürününüze tadilat oluşturmak için iletişim formundan tamir formunu doldurmanız, müşteri hizmetlerimizden sizi arayarak takip etmeniz gereken prosedürleri öğrenmeniz ve sonrasında ürününüzü sertifikası veya faturası ile birlikte merkez adresimize kargolamanız gerekecektir.

 

 

S: Aldığım yüzük parmağımı sıkıyor, ne yapmalıyım?

 

C: Ellerinizde dönemsel bir şişme sorunu yaşamıyorsanız, iletişim formumuzdan tamir formunu doldurmanız, müşteri hizmetlerimizden sizi arayarak takip etmeniz gereken prosedürleri öğrenmeniz ve sonrasında ürününüzü sertifikası veya faturası ile  birlikte merkez adresimize kargolamanız gerekecektir.

 

 

S: Aldığım yüzük  parmağıma bol geliyor, ne yapmalıyım?

 

C: İletişim formumuzdan tamir formunu doldurmanız, müşteri hizmetlerimizden sizi arayarak takip etmeniz gereken prosedürleri öğrenmeniz ve sonrasında ürününüzü sertifikası veya faturası ile birlikte merkez adresimize kargolamanız gerekecektir.

 

 

S: Takılarımda çizikler oluştu, ne yapmalıyım?

 

C: İletişim formumuzdan bakım formunu doldurmanız, müşteri hizmetlerimizden sizi arayarak takip etmeniz gereken prosedürleri öğrenmeniz ve sonrasında ürününüzü sertifikası veya faturası ile birlikte merkez adresimize kargolamanız gerekecektir.

 

 

S: Ürünümün rengi değişti, ne yapmalıyım?

 

C: Ürününüzdeki renk değişikliğinin nedeni kullandığınız kimyasal malzemeler (kolonya, krem, sabun, aseton, parfüm vb.) olabilir. Tam olarak sorunun nereden kaynaklandığını bulabilmemiz ve çözüme ulaşmamız için  iletişim formumuzdan tamir formunu doldurmanız, müşteri hizmetlerimizden sizi arayarak takip etmeniz gereken prosedürleri öğrenmeniz ve sonrasında ürününüzü sertifikası veya faturası ile birlikte merkez adresimize kargolamanız gerekecektir.

 

 

S: Ürünümün klipsi & kilidi arızalı, ne yapmalıyım?

 

C: İletişim formumuzdan tamir formunu doldurmanız, müşteri hizmetlerimizden sizi arayarak takip etmeniz gereken prosedürleri öğrenmeniz ve sonrasında ürününüzü sertifikası veya faturası ile birlikte merkez adresimize kargolamanız gerekecektir.

 

 

S: Ürünümde ezilmeler var, ne yapmalıyım?

 

C: İletişim formumuzdan tamir formunu doldurmanız, müşteri hizmetlerimizden sizi arayarak takip etmeniz gereken prosedürleri öğrenmeniz ve sonrasında ürününüzü sertifikası veya faturası ile birlikte merkez adresimize kargolamanız gerekecektir.

 

 

S: Kolyemin- Bilekliğimin- Küpemin zinciri koptu, ne yapmalıyım?

 

C: İletişim formumuzdan tamir formunu doldurmanız müşteri hizmetlerimizden sizi arayarak takip etmeniz gereken prosedürleri öğrenmeniz ve sonrasında ürününüzü sertifikası veya faturası ile birlikte merkez adresimize kargo lamanız gerekecektir.

 

 

S: Ürün sertifikamı kaybettim, ne yapmalıyım?

 

C: Uygulamada yer alan sipariş detayları bölümünde yer alan ilgili siparişinizin içinde bulunan sertifika bilgilerimi gönder butonu ile kayıtlı e-posta adresinize sertifikanızı alabilir yada iletişim formumuzdan sertifika formunu doldurmanız müşteri hizmetlerimizin sizi arayarak takip etmeniz gereken prosedürleri öğrenmeniz ve sonrasında ürününüzü sertifikasını hangi adrese istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

 

 

S: Ürün faturasını kaybettim, ne yapmalıyım?

 

C:  Uygulamada yer alan sipariş detayları bölümündeki ilgili siparişinizin içinde bulunan faturamı gönder butonu ile kayıtlı e-posta adresinize faturanızı alabilir yada iletişim formumuzdan fatura formunu doldurmanız müşteri hizmetlerimizin sizi arayarak takip etmeniz gereken prosedürleri öğrenmeniz ve sonrasında ürününüzü faturanızı adresinize mi e-mail adresinize mi istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

 

 

S: Ürünümün tamiri merkeziniz yerine kuyumcumun çalıştığı bir atölye tarafından yapıldı, ne yapmalıyım? Garantisi devam ediyor mu?

 

C: Ürünlerimiz bizim  dışında bir yerde bakım ve tamir yapıldığı takdirde garanti kapsamından çıkmaktadır

 

 

S: Ürünümü tamir için mağazanıza kargo ile yolladım, ne zaman teslim alabilirim?

 

C: Ürün tamir takip formunuz üzerindeki numara ile ürünün tamir takibini müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

 

 

S: Aldığım ürün kusurlu çıktı ne yapmalıyım?

 

C: İade, değişim prosedürlerini takip edebilir, iade ederek ödemenizi talep edebilir yada değişim yaptırabilirsiniz. 

 

 

S: Uygulamadan satın aldığım ürünü 14 gün içinde geri göndermeme rağmen iade alınmıyor, ne yapmalıyım?

 

C: Ürün iade, iptal ve değişim şartlarını taşımamasından kaynaklı olarak , konuya mevzu olan ürünün iadesi ürün kusurlu olmadığı sürece yapılmamaktadır. Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için, uygulama içinde yer alan size özel bildirimler kısmından ürün ile ilgili takibi yapabilirsiniz.

 

 

S: Hediye olarak aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

 

C: Değişim prosedürlerini uygulayınız.

 

 

S: Ürünüm tamirden geldiğinde gramı eksikti, ne yapmalıyım?

 

C: Ürününüze ölçü veya boy ayarlaması yapıldıysa gramında eksiklik olması normaldir, ayrıca bakım ve ciladan sonra da ürün gramında ufak oynamalar olabilmektedir. Bu oynamalar en fazla %10 ile sınırlıdır.

 

 

S: Ürünümde patent, ayar ve marka damgası yok, sahte mi?

 

C: Ürününüze tadilat yapıldıysa patenti, ayar ve marka damgası silinmiş olabilir. Eğer ürün tadilat görmediyse iletişim formundan ihbar formunu doldurunuz 24 saat içinde size dönüş sağlanacak ve sertifika bilgileri veya fatura bilgileri incelemesi amacı ile merkez adresimize kargolamanız sonrası yapılan uzman incelemesi ardından çözüm sunularak ister değişim, isterseniz iade şartlarını kullanma imkanınız oluşturulacaktır.

 

 

S: Satın aldığım ürünü değiştirmek istiyorum ne yapabilirim?

 

C: Üründe kullanım olmadıysa satın aldığınız mağazadan ilk 14 gün içinde sertifika ve ürünün faturası ile birlikte başvurarak değişim yapabilirsiniz.

 

 

S: Satın alınan ürünler ne zaman kargoya verilir Aynı gün gönderebilir misiniz?

 

C: Sitede gördüğünüz ürünlerin, kargoya veriliş tarihi ürün sayfasında gösterilmektedir. Sepet ve alışveriş tamamlama sayfasında tüm ürünleriniz için bu tarih hesaplanır. Hemen hemen her mağaza reel vitrinindeki ürünleri sanal mağazasına eklediği için ürünler hazırda olduğundan saat 11:00'den önce verilmiş siparişler aynı gün kargoya verilmektedir. Bulunduğunuz şehir mesafesi ve ürünün bulunduğu mağaza mesafesi göz önünde bulundurularak, ilanda yer alan kargo sürelerini istisnai bir durum olmadıkça aşılmaz. Fakat bazı ürünler siz sipariş düşerken başka kullanıcı tarafından satın alınmış yada mağazaların reel vitrininde o an içinde satılmış olabileceğinden bu gibi durumlarda mağaza takıyı tekrar üretmesi gerektiği için maksimum ek 3 iş günü gerekmektedir. Böyle bir durumda telefon, uygulama üzerinden veya e-posta yoluyla bilgilendirilirsiniz.

 

 

S: Satın alınan ürünler kargo ücretleri ne kadardır? Hangi kargolar ile gönderilir?

 

C: Yapacağınız alışverişlerde, yurtiçine gönderilecek (Kıbrıs Hariç) ürünlerde kargo ücretsizdir. Yurtiçine yapılan kargolar Yurtiçi Kargo / Aras Kargo  / Sürat Kargo / Ups Kargo  ile gönderilir. Yurtdışı çıkışlı gönderiler ise UPS aracılığı ile gönderilir. Yurd dışı kargolarda aktarma ek ücreti talep edilebilmektedir.

 

 

S: Satın alınan ürünler reel olarak var mı yoksa resim olarak sunulup talep olunca mı üretiliyor?

 

C: Uygulamada yer alan mağazalar reeldir, ayrıca ürünler %95 mağazaların o an için elinde yer alan stoktaki ürünlerden oluşmaktadır. Özel sipariş ile yapılan tasarım ürünler sıfırdan üretilmektedir.

 

 

S: Partner sepetim nedir?

 

C: Tamamen Tıkla Takın uygulamasında ait bir yenilik daha! Partneriz; bu kişi eşiniz, sevgiliniz, arkadaşınız, bir akrabanız kısaca size değer veren ve değer verdiğiniz kişide de yüklü olan uygulamaya tanımlı e-mail adresini bu kısma giriyor ve beğendiğiniz bir takıyı onun sepetine yolluyorsunuz. Nazikçe "Bana bir hediye düşünüyorsan, o hediye bu olursa sevinirim" demenin en güzel yolu. Bu hediyeyi onayladığını anlık görebiliyorsunuz. Artık geriye size o hediyenin gelmesini sabırsızlıkla beklemek kalıyor. Bu yolla size ne hediye alacağını her seferinde düşünen partnerinize yön vermiş oluyorsunuz.

 

 

S: Özel günler kısmı nedir?

 

C: "Birkere hatırlayın, sonrasında biz sizin için hep hatırlarız" sloganı ile yola çıkmış bir yenilik daha! Hareketli yaşam koşulu iş, okul, seminer, ev işleri derken zaman o kadar hızlı geçiyor ki, bizde bu zaman içinde sevdiklerimizin o en güzel ve bizimle paylaştıkları önemli günleri unutabiliyoruz. Tıkla Takın’da yer alan Profil ayarlarından özel günlerinizi sadece 1 kere kayıt edin, biz size bir ömür hatırlatalım.

 

S: Aldığım ürün sahte - ayarı düşük - gramaj hatalı ise ne yapmalıyım?

 

 

C: Tıkla Takın'da satışa sunulan ürünlerin hepsi %100 orijinal olup, resmi distribütör, ithalatçı veya imalatçı garantili ve faturalıdır. Her mağazadan yüksek teminatlar alınarak bir dizi kontrol ve elemeden sonra kabul edilmektedir. Eğer satın aldığınız ürünün sahte, gramaj hatalı , sahte taş ve benzeri sorun ile karşı karşıya iseniz, bize iletişim yollarından tercih ettiklerinizden biri ile ulaşabilirsiniz. Usulsüz bir ticarete maruz kaldıysanız bilmelisinizki TIKLA TAKIN tarafından güvence altındasınız. Suça konu olan durum Cumhuriyet Savcılığı'ndan destek alınarak sizlere yardımcı olunacaktır. Siz sadece bizimle iletişime geçin yeter.

 

 

S: Kargo kutum boş/hatalı çıktı. Ne yapabilirim?

 

C: Kargonuzu teslim alırken kargo yetkilisiyle birlikte paketinizi açıp kontrol etmeli, eksik ya da hasarlı ürün durumunda ise kargo yetkilisinden tutanak hazırlamasını talep etmelisiniz.

 

 

S: Siparişim eksik gelmesine rağmen kargo firması rapor tutmuyor. Ne yapabilirim?

 

C: Siparişiniz size ulaştığında kargo görevlisi yanındayken paketinizi kontrol etmelisiniz. Bu esnada kontrolünüzü gerçekleştirmiş ve paketinizde eksik olduğunu fark etmişseniz kargo görevlisinden tutanak tutmasını talep etmelisiniz. Eğer kargo görevlisi tutanak tutmayı kabul etmiyorsa, kargo görevlisinin isim ve soy isimi varsa yaka kart numarasını talep edip bizimle iletişim kurunuz.

 

 

S: Tüm takıların Giyilebilir Özelliği var mı?

 

C: Maalesef yeni bir teknoloji olmasından kaynaklı mağaza talebi üzerine bazı ürünler giyilebilir şekilde sunulmakta, fakat kısa zamanda tüm seçtiğiniz ürünleri giyilebilir olması adına çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

 

 

S: Hangi ürünler giyilebilir nasıl anlarım ?

 

C: İlgili takının sol alt köşesinde Tıkla Takın'a ait logo var ise üzerini tıklayabilir ve giyebilirsiniz, fakat logo yok ise henüz o takı için çalışmalar devam ediyor demektir.

 

 

S: Faturam yanlış geldi. Ne yapmalıyım? (Ürün, unvan, adres vb bilgiler yanlış)

 

C: Girdiğiniz fatura bilgileri ile size ulaşan fatura bilgilerinin farklı olduğunu düşünüyorsanız, elinizdeki faturanın görselini iletişim formundan bize ileterek düzelttirebilirsiniz.