Yerli ve Milli Sermayeli Yazılım Uygulaması

Türkiye ve Dünyada ilk arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile takı alışveriş mobil uygulaması

picture

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

 

1. Taraflar

 

a) www.tiklatakin.com internet sitesini ve Tıkla Takın mobil uygulama faaliyetlerini yürüten (Şirinevler Mahallesi Fetih Caddesi No:48 Daire: 8 Bahçelievler / İstanbul adresinde mukim) BİRSOR BİLİŞİM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ bundan böyle "Tıkla Takın" olarak anılacaktır.

 

b) www.tiklatakin.com internet sitesinden veya Tıkla Takın mobil uygulama üzerinden  üye olan internet kullanıcısı ("Üye")

 

c) ) www.tiklatakin.com internet sitesinden veya Tıkla Takın mobil uygulama üzerinden üye olmadan alışveriş yapan internet kullanıcısı (Misafir)

 

 

2. Sözleşmenin Konusu

 

 

İşbu sözleşmenin konusu; Tıkla Takın'ın sahip olduğu www.tiklatakin.com internet sitesinin veya Tıkla Takın mobil uygulamasının genel kullanım şartları, kurallar, üyenin faydalanma ve işlem yapma şartlarının ve yasal sorumlulukların belirlenmesidir.

 

Bu üyelik sözleşmesinin kurulması için, üyenin istenilen üye(lik) bilgilerini ve tespit edeceği şifreyi girmesi, yasal ve sözleşmesel olarak talep edilen ve gerekli onay ve/veya izinleri vererek (Üye Ol) vb. butonuna basması gerekli ve yeterlidir.

 

 

3. Tarafların Hak ve Yükümlülükleri

 

 

3.1. 18 yaşından küçük kişilerin internet sitesinden alışveriş yapmaları kanunen yasaktır. Kişiler siteye giriş yapmakla ve/veya üye olmakla 18 yaşından büyük olduğunu beyan ve kabul ederler.

 

3.2. Üye, www.tiklatakin.com internet sitesine veya Tıkla Takın mobil uygulamasına üye olurken, verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, Tıkla Takın 'ın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle bir sorumluluğunun bulunmadığı ve uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

 

3.3. ÜyeMisafir www.tiklatakin.com internet sitesinden veya Tıkla Takın mobil uygulamadan yaptığı alışverişin kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, herhangi bir ticari amaç içerisinde alışveriş yapmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Üye/Misafir'in www.tiklatakin.com internet sitesinden veya Tıkla Takın mobil uygulama üzerinden satın almış olduğu ürünleri ticari amaç ile başkalarına satması veya satın almış olduğu üründen ticari bir kazanç elde ettiğinin tespiti halinde Tıkla Takın'ın üyelik sözleşmesini feshetme hakkı vardır. Ayrıca, Tıkla Takın'ın söz konusu haksız kullanımdan dolayı her türlü tazminat ve sair hakları saklıdır. Üye, bu durumun Sınai Mülkiyet Kanununa aykırı bir eylem olduğunu kabul ve beyan eder.

 

3.4. Üye, Tıkla Takın tarafından kendisine verilmiş olan şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremez, üyenin söz konusu şifreyi kullanma hakkı ve sorumluluğu bizzat kendisine aittir. Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından Tıkla Takın'a karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı doğrudan Üye sorumlu olup, Tıkla Takın'ın söz konusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır.

 

3.5. www.tiklatakin.com internet sitesine veya Tıkla Takın mobil uygulama üzerinden satışa sunulan ürünlerin fiyatları ve uygulanan satış koşulları yalnızca internet sitesi ve mobil uygulaması  için geçerli olup, Tıkla Takın üye olan reel mağazaların veya diğer satış kanallarında geçerli değildir.

 

3.6. Üye tarafından verilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, bilgi ve işlemin mahiyetine göre Tıkla Takın veya ilgili kuruluşlarca sistemlerde ve internet altyapısında muhafaza altına alınmıştır. www.tiklatakin.com internet sitesi veya Tıkla Takın mobil uygulama kullanımlarında tüm kredi kartı işlemleri ve onayları Tıkla Takın'dan bağımsız olarak Üye ile ilgili banka vb. kart ve ödeme kuruluşları arasında online olarak gerçekleştirilmektedir (Kredi kartı "şifresi" gibi bilgiler Tıkla Takın tarafından görülmez ve kaydedilmez).

 

3.7. Üye, www.tiklatakin.com internet sitesini veya Tıkla Takın mobil uygulamasını kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran üyeyi bağlayacaktır.

 

3.8. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, Üye/Misafir tarafından www.tiklatakin.com internet sitesi ve/veya Tıkla Takın mobil uygulama üzerinden yapılabilir. Üyenin talebi doğrultusunda Tıkla Takın tarafından gerekli işlem yapılır.

 

3.9. Tıkla Takın tarafından www.tiklatakin.com internet sitesini veya Tıkla Takın mobil uygulamasının  iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye ve/veya uygulamaya  erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, siteye ve/veya uygulamaya erişilen tarih ve saat, sitede ve/veya uygulamada bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye ve/veya uygulamaya doğrudan bağlanılmasını sağlayan web sitesinin internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir. Detaylı bilgi için çerez politikası‘nı okumanızı tavsiye ederiz.

 

3.10. Tıkla Takın, üyenin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve ilgili mevzuatta dahil olmak üzere kişisel bilgilerini kanunların izin verdiği şekil ve şartlarda yasal yükümlülük kapsamında 3. kişiler ile paylaşabilir. Kişisel Verilerin Korunması Aydınlatma metnini okumanızı tavsiye ederiz.

 

3.11. Tıkla Takın web sitesinin ve/veya mobil uygulamasının virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için Üye/Misafir'in, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda üye Tıkla Takın  web sitesi'ne ve/veya mobil uygulamasına girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.

 

3.12. Tıkla Takın, www.tiklatakin.com sitesinin ve/veya Tıkla Takın mobil uygulamasının içeriğini dilediği zaman değiştirme, Üye/Misafir'lere sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme veya Tıkla Takın web sitesinde ve/veya mobil uygulamasında  kayıtlı üye bilgi ve verilerini silme veya anonimleştirme hakkını saklı tutar.

 

3.13. Üye bilgileri, Tıkla Takın tarafından daha iyi hizmet verebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içeriği genişletilmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda iş birliği yaptığı firmalarla yürürlükteki kanunların izin verdiği şekil ve şartlarda paylaşılabilmektedir. Amaç, sitenin Üye/Misafir'lerine sunduğu deneyimi,  www.tiklatakin.com  internet sitesini ve Tıkla Takın mobil uygulamasını geliştirmektir.

 

3.14. Bir üyenin birden fazla hesabı olamaz. Aksi durumun tespiti halinde sahteliği tespit edilen hesapların üyeye bildirimde bulunmaksızın kapatılması/dondurulması, elde edilmiş indirim ve benzeri hakları tek taraflı fes etmesi tamamen Tıkla Takın takdirindedir. Birden fazla hesap ile sistemden kazanç elde etmeye çalışan üyenin, bu kazanımları korunmaz ve ihlal halinin birden fazla kez vuku bulması halinde ilgili aykırılık üye sözleşmesinin esaslı ihlal hallerinden olacağından, Tıkla Takın'ın üyelikten çıkarma dahil sair yollara başvurma hakkı saklıdır.

 

3.15. Tıkla Takın, üyelik sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir ve aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlar ve uygulamasında günceller. Gerek görmesi halinde elektronik posta ile Üye/Misafir'lerine bildirebilir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, www.tiklatakin.com 'da ve Tıkla Takın mobil uygulamasında  yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve www.tiklatakin.com sitesinin , Tıkla Takın mobil uygulamasının veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.

 

3.16. Taraflar, Tıkla Takın'a ait tüm bilgisayar ve telefon kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HMK madde 193′e uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.

 

3.17. www.tiklatakin.com internet sitesinde ve Tıkla Takın mobil uygulamasında bulunan ticari markalar, ticari unvanlar, bilgiler, sloganlar, resimler, logolar, grafikler, desenler, görseller, genel görünüm, işaretler, metinler, sitede kullanılan diğer tüm meteryaller, teknik veriler, çalışma prensiplerinin, uygulama içi yeniliklerin (partner sepeti ) ile sair sınaî ve fikri mülkiyet haklarına ilişkin bilgilerin korunmasına yönelik programlarla, sayfa düzeni, uygulama işleyişi ve websitesinin sunumu/uygulama sunumu, her türlü Fikri Mülkiyet hakkı Tıkla Takın’ın mülkiyetindedir. Bu websitesindeki ve mobil uygulamadaki bilgilerin ya da websitesi sayfalarına ilişkin ve mobil uygulamadaki her tür veri tabanının, web sitesi, software kodları ile html kodu ve diğer kodların, websitesi içeriğinde ve mobil uygulamadaki bulunan ürünlerin, tasarımların, resimlerin, metinlerin, görsel, işitsel imgelerin, video kliplerin, dosyaların, katalogların, dataların ve listelerin kısmen ya da tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, yayınlanması, online ya da diğer bir medya kullanılmak suretiyle gönderimi, dağıtımı, satılması yasaktır. Kullanıcılar, yukarıda sayılan ve bunlarla sınırlı olmayan websitesi yazılım, mobil uygulama, donanım ve içeriğini çoğaltamayacağını, kopyalamayacağını, dağıtamayacağını, işleyemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla Tıkla Takın ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. Kullanıcı, Tıkla Takın hizmetlerine, bilgilerine ve telif haklarına tâbi çalışmalarını yeniden satmak, işlemek, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek veya başkasının Tıkla Takın hizmetlerine erişmesi veya kullanmasına izin vermek hakkına sahip değildir. Üye/Misafir'in bu haksız davranışlarından dolayı Tıkla Takın'ın her türlü tazminat ve sair taleplerde bulunma hakkı saklıdır.

 

3.18. Kişisel Verilerin İşlenmesi İzni ; Üye, verdiği iletişim bilgileri ve diğer kişisel bilgileri ile satın aldığı ürün-hizmet alışverişlerine, e-ticaret ile içlerinde yer aldıkları yapıları-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alışverişlerine dair her türlü kişisel olan-olmayan bilgileri; Tıkla Takın tarafından, gizliliklerinin korunması için lüzumlu tedbirler alınması ve işlenmesine dair kanuni ilkelere uygun şekilde , gerek yasal nedenlerle, gerek genel ve kişiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandırılabilmesi için, gerek ise her türlü ürün-hizmet tanıtımı, reklam, iletişim, promosyon, satış, pazarlama, mağaza kartı, üyelik işlemleri, bilgilendirmeleri ve uygulamaları yapılması amacı ile isim, soy isim, rumuz, yaş, cinsiyet, medeni durum, yaşanılan bölge, eğitim düzeyi, ilgi alanları, her türlü ürüne ilişkin alışveriş alışkanlığı-tercih, beğeniler, fatura içerikleri, cep/ev/iş telefon numarası, cihaz kodu, teknik reklam tanıtıcısı-kimliği bilgileri, mail adresi ve konum verileri gibi kişisel bilgilerinin otomatik olan/olmayan yöntemler ile temini, devralınması, yasal azami süreler aşılmamak üzere öngörülecek süre ile yurt içinde ve dışında yazılı/manyetik arşivlere kaydedilmesi, depolanması, muhafazası, elde edilebilir hale getirilmesi, kullanılması, güncellenmesi, değiştirilmesi, birleştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, sınıflandırılması, açıklanması, paylaşımı, (yurt içinde-dışına) aktarılması, transferi ve sair suretler ile işlenmesi için, ilgili tüm kanuni hakları kapsamında www.tiklatakin.com internet sitesinde ve Tıkla Takın mobil uygulamasında bulunan KVKK Aydınlatma Metnini, çerez politikasını okuduğunu ve bu doğrultuda kişisel verilerinin işlenmesine açıkca izin (rıza-onay) verdiğini kabul ve beyan eder. .

 

 

3.19.Elektronik Ticari İleti Gönderimi İzni ; Üyelik bilgilerinde istenen bilgilerini www.tiklatakin.com internet sitesine ve/veya Tıkla Takın mobil uygulamasında'a girerek bu sözleşmeyi onaylayan üye; kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin kendisine özel çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, keza, mağaza kartı, üyelik bilgilendirme, işlem ve uygulamaları için Tıkla Takın' a SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, mobil uygulama, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, (cihazında açık ise) bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler gönderimi için açıkca izin ve onay verir.

 

 

3.20. Üye www.tiklatakin.com' a ve/veya Tıkla Takın mobil uygulamaya üye olarak vermiş olduğu kişisel bilgiler aracılığı ile Tıkla Takın  ve mevcut ve ilerideki iştirakleri, bağlı şirketleri, ortakları, halefleri ve/veya bunların belirleyecekleri üçüncü kişiler-kuruluşlar tarafından izinli pazarlama kapsamındaki indirimler, kampanyalar ve bilgilendirmelerin tarafına, SMS, e-posta ve her türlü dijital iletişim araçları ile gönderilmesine muvafakat etmiş sayılır. Üye, Tıkla Takın'dan gönderilen maillerin alt kısmında bulunan "Kampanya duyurularından haberdar olmak istemiyorsanız lütfen tıklayınız." linkine tıklayarak veya Üye/Misafir  hesabındaki Hesap Bilgisi kısmında yer alan Duyuru- Bildirim Kanallarındaki onay işaretini kaldırarak veya gönderilen SMS'lerin içeriğinde yer alan yönlendirme bağlantısı ile günlük ticari ileti gönderim listesinden kolayca ve ücretsiz çıkabilmektedir. Üyenin bu husustaki açık bildirimine göre belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken işlem ve iletişimler devam eder).

 

3.21. İletişim tercihlerini değiştirerek herhangi bir iletişim kanalı-adresi için, ticari elektronik iletişimini durduran veya ticari elektronik iletilerimizdeki red işlemini yapan üye, www.tiklatakin.com 'daki ve/veya Tıkla Takın mobil uygulamadaki üyelik sayfasında, iletişim istedikleri yönünde işlem yaptığında, ayrıca bir izin/onaya gerek olmaksızın ve varsa önceki red bildirimleri dikkate alınmaksızın, burada ve sair suretle verdikleri onaya istinaden ve yine sitedeki ve/veya mobil uygulamadaki üyelik sayfasından iletişim tercihini değiştirene veya herhangi bir ticari iletişim için usulunce red bildirimi yapana kadar, ilgili kanaldan ticari elektronik iletileri almaya devam eder.

 

3.22. Üye, servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu Üye/Misafir  sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Üye iş bu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeni ile Tıkla Takın'ın uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder. Tıkla Takın, üyenin sözleşmeye aykırı davranışları nedeni ile kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari ve/veya adli para cezaları için üyeye aynen rücu hakkına sahiptir.

 

3.23. Tıkla Takın, dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu olmayıp, hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.

 

3.24. Havale/EFT siparişlerinin işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin banka hesaplarımıza ulaştığının görüldüğü tarihtir.

 

3.25.Havale/EFT siparişlerinde, 3 gün  içinde ödemesi gerçekleştirilmeyen ve ardından "havale/EFT yaptım" butonu tıklanarak veya uygulamada yer alan ilgili alan doldurularak işlemin gerçekleştirildiği Tıkla Takın’a bildirilmeyen siparişler iptal edilir.

 

3.26. Tıkla Takın mobil uygulamada ve/veya www.tiklatakin.com internet sitesinde satışa sunduğu ürünlerin hepsinin mağazalar tarafından stoğunu tutmamaktadır. Sipariş edilen ürünler, gerekli görüldüğü durumlarda üretilmektedir. Ancak çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ve stokta olmayan ürünlerin üretimi mümkün olmayabilir. Bu durumda siparişi veren kişi, e-posta, mobil uygulama bildirimi ya da telefon aracılığıyla bilgilendirilir ve ürün için alınan tüm tutar, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilir.

 

3.27. Sitemize hatalı, eksik, ahlaka aykırı yorum ve yanıltıcı yorum, genel ahlak kuralları ile kamu düzenine ve T.C. hukuk kurallarına aykırı bilgiler ve ifadeler girildiğinin, site ve işletim sisteminin güvenliğini tehdit edici nitelikte faaliyete girişildiğinin, site içeriğindeki bilgilerin değiştirilmeye, silinmeye çalışıldığının , kasten kötü not verilerek mağaza ve ürün yıldızının düşürüldüğünün ve buna benzer durumların tespit edilmesi halinde kullanıcının sitemize erişim hakkı engellenebilecektir. Bu gibi faaliyetlere karışan kişi ve kurumlar hakkında Tıkla Takın sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkı dahil olmak üzere her türlü hukukî hakkı saklı tutulmaktadır.

 

3.28.Kullanıcının, kullanıcı adı ve şifresi gibi bilgileri üçüncü kişi ve kuruluşlarla paylaşma, diğer kullanıcıların bilgilerine ulaşma ve kullanma hakkı bulunmamaktadır. Kullanıcının buna aykırı hareketinden kaynaklanan her türlü zarardan kullanıcı sorumlu bulunmaktadır. Bu tür kullanımlardan kaynaklanan her türlü hukukî/idarî/cezaî sorumluluk kullanıcıya ait olacaktır.

 

 

4.Yükümlülükler

 

4.1. Kullanıcı, siteyi kullanırken Tıkla Takın 'ın sunmakta olduğu hizmetlere ilişkin olarak yayınlayacağı bildirimlere ve başta Türk Ceza Kanunu, Türk Borçlar Kanunu, Türk Medeni Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Mevzuatı olmak üzere her türlü yasal düzenlemeye uygun davranmayı, aykırı kullanım halinde hukukî, cezaî ve idarî her türlü sorumluluğun kullanıcıya ait olacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

4.2. Kullanıcı, internet sitesini genel ahlaka aykırı, kamu düzenini bozmaya yönelik, başkalarını rahatsız edecek bir şekilde yasalara aykırı bir amaç uğruna kullanamaz.

 

4.3. Kullanıcının, Tıkla Takın ile yaptığı her türlü yazışmanın saklanması tamamen kullanıcının sorumluluğunda olup iş bu yazışmaların silinmesi ve/veya kaybolmasından Tıkla Takın hiçbir hal ve surette sorumlu tutulamaz.

 

4.4. Kullanıcının, hesabını sonlandırması halinde Tıkla Takın hesaba ilişkin bilgileri silme hakkını saklı tutar. Kullanıcının bu halde Tıkla Takın 'dan hiç bir hal ve surette hak ve tazminat isteme hakkı bulunmamaktadır.

 

4.5.İnternet sitesinde ve mobil uygulamada kullanıcılar tarafından beyan edilen, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen kullanıcıların kişisel görüşleri olup, görüş sahibini bağlar. Tıkla Takın’ın, kullanıcı tarafından beyan edilen fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle, kullanıcının uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

 

5. Sözleşmenin Feshi

 

İşbu sözleşme, üyenin üyeliğini iptal etmesi veya Tıkla Takın tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. Üye, dilediği zaman elektronik ortamda üyeliğini sonlandırabileceği gibi Tıkla Takın'da hiçbir gerekçe göstermeksizin üyeliği sonlandırmak sureti ile sözleşmeyi feshedebilir. Sözleşmenin feshi,üyeliğin sonlanması ile birlikte tarafların elindeki kişisel veriler dahil her türlü veriler ve bilgiler KVKK ve sair mevzuat kapsamının gereklerine uygun olarak muhafaza edilir.

 

 

6. İhtilafların İhlali

 

İşbu sözleşmeye ilişkin ihtilaflarda, Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanacak olup, Bakırköy Mahkemeleri ve Bakırköy İcra Daireleri yetkilidir.

 

 

7. Tebligat Adresleri

 

Üyenin, Tıkla Takın'a bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.

 

Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

 

Tıkla Takın tarafından, üyenin sadece yasal elektronik adresinden göndermiş olduğu elektronik postalar dikkate alınmaktadır.

 

Tıkla Takın tarafından üyenin bildirmiş olduğu kayıtlı elektronik posta adresine ve/veya mobil uygulamasına yapacağı her türlü bildirimin, elektronik postanın, Tıkla Takın tarafından gönderilmesinden 1 (bir) gün sonra Üye/Misafir'e ulaştığı kabul edilecektir.

 

Tıkla Takın ve üye, bildirim ve taleplerini ayrıca şahsen veya yazılı olarak da yapabilir.

 

 

8. Yürürlük

 

Üyenin, üyelik kaydı yapması ve misafirin uygulamaya giriş yapması üyenin ve misafirin  üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu sözleşme, üyenin üye olması anında ve misafirin uygulamaya giriş yapması akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlüğe girmiştir.